بنام خدا

درباره من:

نام من امید است و در شهر کاشمر واقع در استان خراسان رضوی به دنیا آمدم، تا 20 سالگی در کاشمر بودم و سپس برای دو سال به شهر داراب در استان فارس رفتم و از سال 1378 به تهران آمدم جایی که هم اکنون با خانواده ام در آن زندگی میکنم و  در یک شرکت بزرک کامپیوتری مشغول به کار هستم. اما مشغله کاری  در یک همچین شرکتی باعث نشد من از علایقم که مسافرت ( مخصوصا به مناطق باستانی ) و عکاسی است دست بردارم، عکاسی را از زمانیکه  نوجوان بودم و با یک دوربین آنالوگ شروع کردم و تا به امروز ادامه دادم.


از کجا شروع شد؟

در یک کنفرانس یکی از سخن رانان در مورد وظایف هرکس در قبال  کشورش  میگفت و این موضوع من رو به فکر فرو برد که با توجه تواناییهای و امکاناتی که دارم چطور میتونم من هم نقشی حتی کوچک در قبال این وظایف داشته باشم .

تا اینکه به دعوت یکی از دوستان عزیزم به فرانسه رفتم و در راه برگشت با تعداد زیادی توریست که قصد دیدن ایران را داشتند همسفر شدم وبا صحبتی که با تعدادی از آنها داشتم و سوالاتی که آنها می پرسیدند به این نتیجه رسیدم که سایتی درست کنم در مورد کشورم ایران با مردم مهمان نواز و دوست داشتنی آن که زبانزد می باشد.

با توجه به رشد صنعت گردشگردی در دنیا  و همچنین قابلیت فراوان ایران در این زمینه سعی کردم مطالبی را در این سایت قرار دهم که مناسب  کسانی می باشد که تمایل به مسافرت بدون نیاز به آژانسهای مسافرتی دارند و خودشان می توانند مکانهای دیدنی هر منطقه از ایران را برای دیدن انتخاب نمایند

امیدوارم با این کار توانسته باشم نقشی در معرفی کشورعزیزم ایران داشته باشم.


در مورد سایت:

در این سایت  سعی بر آن شده تا اطلاعاتی کامل و جامعی در مورد مطالب زیر به خوانندگان ارائه شود:

  1. روستاهای ابران
  2. جاذبه های طبیعی ( شامل کوه، رودخانه، دشت، کویر، مناطق حفاظت شده، دره، جنگل، تالاب و ... )
  3. هتل ها
  4. مکان های باستانی
  5. مکان های مذهبی
  6. موزه ها
  7. حمل و نقل
  8. سوغات هر شهر
  9. ...

اما مسلما با توجه به وسعت کشور ایران فرصت مسافرت و بازدید از تمامی نقاط  و گردآوری اطلاعات به تنهایی فعلا امکان پذیر نیست، بنابراین سعی شد علاوه بر تجربیات خودم ، از منابع دیگر نیز استفاده کنم که در ادامه به نام آنها نیز اشاره خواهم کرد.

ذکر این نکته ضروری است تمامی عکس هایی که لوگوی سایت در آن ذکر شده مربوط به خود من میباشد که در طول چندین سال ثبت شده و الباقی عکس ها از دیگر منابع بدست آمده که ناشر آن این اجازه را صادر کرده بوده است و به همین دلیل بعضی از این عکسها از کیفیت خوبی برخوردار نیست و از آنجائیکه ممکن است زمان زیادی جهت مسافرت اینجانب به این مناطق و بازدید و تهیه گزارش طول بکشد، لذا سپاسگزار خواهم شد که در ارائه اطلاعات صحیح تر و با کیفیت تر به دیگران بنده را یاری نمایید.

لازم به توضیح است این سایت در آینده ای نزدیک قصد دارد تا معرف خدماتی به گردشگران باشد منجمله : مکان اسکان ، وسیله نقلیه و .... .

در پایان لازم به ذکر است که این سایت حاصل سالها سفر و چندین هزار ساعت تلاش بنده حقیر از مسافرت تا گردآوری و ویرایش مطالب می باشد که امیدوارم مورد استفاده شما بازدید کنندگان محترم قرار بگیرد. میدانم  که کاستی هایی در ترجمه های انگلیسی، عکسها و ... نیز وجود دارد که هر روز و هر لحظه در حال به روز رسانی و اصلاح آنها می باشم و امیدوارم که شما عزیزان نیز من را در این امر یاری نمایید .

باتشکر

امید امینی مقدم

منابع:

سایت ویکی پدیا

سایت سیری در ایران

سایت بیابانهای ایران

 شناخت شهرهای ایران

اطلس گیتاشناسی استانهای ایران

اطلس راه های ایران

راهنمای ایران گویا

راهیاب ایران